Image Alt

VIKNOVA

Будуєте заміський будинок? Вирішили поміняти вікна в котеджі? До питання скління приватного будинку необхідно підходити виважено і дуже відповідально. Саме віконні прорізи пропускають тепло і холод. І від якості їх оформлення безпосередньо залежить «погода в домі», витрати на опалення, вентиляцію. Необхідно грамотно вибрати профіль, склопакети, фурнітуру і підрядника, з яким можна довірити віконний монтаж. Ви можете встановити вікна самі або звернутися в нашу компанію. У будь-якому випадку рекомендуємо почитати, на що потрібно звернути увагу при склінні, як вибирати матеріали, ніж можна прикрасити отвори в приватному будинку.

Які вікна для котеджу краще – з пластика, дерева або алюмінію?

Сучасні технології дозволяють виготовляти вікна з ПВХ під дерево, робити алюмінієве скління теплим і надійно захищати дерев’яні профілі від вогню, гниття. Як результат, функціональність у якісно встановлених дерев’яних, пластикових і алюмінієвих вікон приблизно однакова, і зовнішній вигляд у всіх рішень хороший. Тому вибір матеріалу здебільшого залежить від бюджету, особистих уподобань.

  • Дерев’яні профілі – прикраса котеджу, але коштують дорожче пластикових. Їх поверхня м’якше – якщо її зачепити, вдарити, може з’явитися вм’ятина. Періодично профілі з дерева потрібно обробляти захисними складами. Дерев’яні вікна вимагають від монтажників великого досвіду і вправності.
  • Пластик коштує дешевше. За теплозахисту він не поступається дереву, а з ламінацією під дерево може зійти за сосну.
  • Алюміній для вікон буває теплим і холодним, навстіж і розсувним. Теплі системи дорожче аналогів з ПВХ, але дозволяють склити прорізи нестандартних, великих розмірів. Вони менше навантажують підгрунтя і не горять. Холодні системи з алюмінію не захищають від холоду, лише від опадів і пилу. Вони підходять для скління альтанок, неопалюваних балконів, лоджій.
Вибираючи матеріал профілю, дотримуйтеся вимог до звуко- і теплоізоляції, розташуванню стулок, дизайну отвору. ПВХ, алюміній або дерево – часто питання іміджу і бюджету.

Особливості монтажу ПВХ-вікон в будинках з бруса і цегли

Вікна з пластика встановлюють і в котеджах. У будинку з бруса, дерева при ПВХ-скління вкрай важливо враховувати факт усадки будови. У перші кілька років після закінчення будівництва будинок з деревини дає усадку. Дерево нерівномірно висихає, що може спровокувати перекоси отворів. У помірному кліматі брусові зруби сохнуть близько 5 років. Деякі їх елементи при цьому осідають до 1 см в поперечному перерізі. В результаті можуть виникнути проблеми і додаткові витрати, якщо при установці ПВХ-вікон в дерев’яному котеджі не прийняли попередні заходи.

У будівлях з дерева для попередження деформації рекомендуємо встановлювати чорнову «окосячку». Захисна обсадная коробка з дерев’яного бруса до 8 см в діаметрі фіксується перед склінням отвору. На неї припадає частина навантаження при усадки, що не дозволяє рам деформуватися. Щоб зберегти обсадку цілої, між нею і верхом отвору роблять зазор до 7 см. У нього настилають ущільнювач, перш ніж монтувати лиштва. Стики заповнюють особливим герметиком, піною. При осадженні конструкції вона не тріскається. Іноді її замінюють більш дешевої клоччям або подібними за структурою матеріалами.

У цегляних будинках, як правило, ширина двостулкового вікна не більше 140 см, висота – до 160 см. Для коректного монтажу вікон в котеджі з цегли необхідно врахувати:

  • порожнечі в цегляній кладці,
  • істотну ширину стін і укосів усередині отвору,
  • неоднорідність цегляної кладки.

Декор пластикових вікон

Надати котеджу гармонійний і завершений вигляд допомагає грамотне оформлення прорізів. Можна пофарбувати профіль зсередини і зовні в різний колір, встановити на вікнах контрастні ручки, в склопакетах – шпроси. Комбінуйте різні типи декору, щоб знайти найкраще рішення для оформлення отвору.

  • Розкладка. Вузький профіль у вигляді сітки монтують на віконних системах, щоб надати їм оригінальний вигляд. Фальш-розкладка встановлюється зовні вікна, накладна розкладка – фіксується на кріпленні, петлях. Шпроси монтують всередині віконної системи між стеклами. Кут профілю у розкладки різний і залежить від необхідного візуального ефекту.

Колір і форма декоративних рейок різноманітні. Планки бувають прямими, кривими. Розкладки випускають з профілю до 8 см в товщину. Їх фарбують так, щоб фасад будівлі відповідав його архітектурному стилю. Форма шпросов визначає їх тип: розрізняють фрезеровані, вузькі і скошені розкладки. Для їх оформлення використовують вензелі. Їх встановлюють під різним кутом. Ширші шпроси можна зігнути до 8 мм.

Call Now Button