Як утеплити вікна: способи, матеріали та практичні поради
В умовах зростання тарифів на електропостачання та опалення, потреба у збереженні тепла в домі стає все актуальнішою. З приходом дощового сезону і морозів, кожен починає задумуватися над способами зекономити, не жертвуючи затишком у домі та здоров’ям його мешканців. Запитання, як утеплити вікна взимку, стає найбільш обговорюваним. Якщо ви щойно закінчили ремонт та встановили новісінькі склопакети, холод вам не страшний. Якщо ж у вас старенькі дерев’яні рами і багаторічне скло, яке давно вкрилося мікротріщинами, вам уже варто починати діяти.
Підготовка до утеплення вікон:
- Піднесіть до рами біля стіни свічку або запалений сірник. Коли в домі «гуляє вітер», полум’я буде мерехтіти. Так ви зрозумієте, де проблемні місця.
- Піднесіть долоню під підвіконня. Ви відчуваєте прохолоду на шкірі? Отже, дме з-під підвіконня.
- У вас пластикові вікна? Про втрату тепла буде свідчити конденсат на внутрішній стороні шиби.
У випадку, коли склопластик щойно встановлений, а конденсат уже є, краще звернутися до фірми, яка проводила монтаж, або до виробника. Якщо причиною втечі температури є щілини чи тріщини на шибах – потрібно обрати один із способів, як утеплити вікна своїми руками.
Існує кілька найпопулярніших способів, як утеплити пластикове вікно:
- Купити термозберігаючу плівку. Її конструкція дозволяє пропускати до помешкання світло, і при цьому не випускає тепла. Якщо ви плануєте виконати таку роботу самостійно, запам’ятайте: клеїти термоплівку слід металізованим покриттям до скла. Важливо наклеїти її так, щоб краї щільно прилягли без бульбашок. Усі інші зморшки можна вирівняти, направивши на скло тепле повітря від звичайного фена. Плівка на вікна для утеплення розрівняється самостійно.
- Пропускати тепло може підвіконня. В такому випадку щілини потрібно заблокувати силіконом або іншим герметиком, який можна використовуватися під час зовнішніх робіт.
- Якщо причина у негерметичному приляганні стулок, їх можна щільніше притиснути за допомогою шестигранного ключа чи викрутки.
- При зношенні ущільнювача єдиним виходом із ситуації буде його заміна. Для цього доведеться зняти стару гуму, почистити поверхню від сміття і закласти в пази новий ущільнювач.